ads

Czasopisma online - Moje gotowanie lipiec i sierpień 2020

Przeczytaj teraz jeden ze słynnych magazynów kuchennych w Polsce, ten magazyn pokazuje nowe przepisy na jedzenie i desery, a także sposób ich przygotowania i wiele więcej.

Czasopisma online - Moje gotowanie lipiec i sierpień 2020
  • Rozmiar pliku : 26MB
  • Numer stron : 100
  • Data wydania : 05/2020

Tytuły główne 

  • 43 przepisy na wegetariańskie przysmaki
  • DOMOWE NAJLEPSZE - marynaty do mięs z grilla rozmarynowe pesto ocet z malin
  • Mistrzowie kuchni polecają bakłażany krewetki i knysze
  • SłODkie OrzeŹwienie - torcik z truskawkami jogurtowa pianka chłodnik z arbuza
  • POMIDORY RZADZA LATEM - w tartach, sałatkach i zupach


Wyciągi z czasopisma

PAPRYKA KTÓREJ SIĘ UPIECIE 
   Mocno zrumienione strąki nabierają wyjątkowego aromatu. Pieczona papryka ma więcej smaku niż gotowana i łatwiej się obiera. Można przyrządzić z niej szybkie danie. Dlatego w sezonie warto upiec ją na zapas i zamknąć w słoikach. Potem sosy, zupy, hummusy i tarty możemy robić, gdy tylko najdzie nas ochota, niemal przez cały rok. Smacznie i oszczędnie! 
   Dostęp do papryki marny zawsze, ale to w lecie jest najbardziej aromatyczna. Duże, mocno czerwone odmiany o lekko wy-dłużonym kształcie i grubych ściankach świetnie nadają się do pieczenia. Trady-cja ta rozwinęła się najbardziej na Bał-kanach, gdzie papryki opieka się nad ogniem nawet kilka godzin, a drewno nadaje im wyjątkowego aromatu. Później niewątpliwie wyczujemy go w wielu regionalnych wersjach sosu ajwar, bo każ-da smakuje nieco inaczej. Pieczona pa-pryka to jednak nie tylko składnik ajwa-ru. Zrobimy z niej zdrową zupę krem i aksamitny sos do makaronu, grillowa-nych warzyw lub mięs. A dodana do ma-jonezu lub hummusu zaskakująco od-mieni ich oblicze.          Gdy chcemy zachować warzywa na dłu-żej, by cieszyć się nimi poza sezonem, najprościej po ostudzeniu zapakować 
strąki w odpowiednie woreczki lub pu-delka i zamrozić. To sprawi, że nie stra-cą walorów i po rozmrożeniu nadal będą świetną bazą sosu i zupy. Całe kawałki, czy też zblendowane na pastę, albo zmiksowane z innymi warzywami na ajwar możemy na gorąco zapakować w wyparzone słoiki i wystudzić do góry dnem. Jeśli planujemy długie przecho-wywanie, zapasteryzqjmy je w piekarni-ku ok. 30 minut w 130°C. 




Prześlij komentarz

0 Komentarze